Lentvario seniūnija

Telefonas
+370 528 28444
Darbo laikas
8.00-17.00

Asbestinio šiferio atliekų surinkimas

2022-05-19

Vykdomas asbestinio šiferio atliekų surinkimas


UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras)pradeda vykdyti asbestinio šiferio atliekų surinkimą ir išvežimą iš Trakų rajono savivaldybėje esančių gyvenamųjų valdų. Asbestinio šiferio atliekų surinkimas ir išvežimas iš Trakų rajono savivaldybės namų valdų bei šalinimas Vilniaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyne, finansuojamas Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Trakų rajono savivaldybės administracijos lėšomis.Surenkant asbestinį šiferį iš vienos valdosbus išvežama ne daugiau kaip 5 tonos asbestinio šiferio atliekų. Šių atliekų surinkimą planuojama vykdyti iki 2023 m. lapkričio 1 d. surenkant iki 500 tonų asbestinio šiferio.Norintys atsikratyti asbestinio šiferio atliekomis, namų valdų savininkai turi pateikti užsakymą užpildydami specialią anketą interenete www.vaatc.lt/asbestas, kurioje turi būti nurodoma:

- Namų valdos savininko vardas, pavardė;

- Kontaktinis telefono numeris;

- Namų valdos, iš kurios reikia išvežti asbestinio šiferio atliekas, adresas (seniūnija, gyvenamoji vietovė, gatvė, namo numeris);

- Preliminarus turimo asbestinio šiferio atliekų kiekis.

Atliekos bus išvežamos su gyventojais suderintu laiku per 30 kalendorinių dienų po užsakymo VAATC pateikimo. Išvežimui perduodamas asbestinis šiferis gyventojų turės būti sukrautas į didmaišius, kuriuos bus galima atsiimti artimiausioje seniūnijoje arba Lentvaryje, Trakų g. 1a, esančioje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje.Gyventojas, perduodamas asbestinio šiferio atliekas VAATC, privalės pasirašyti ant atliekų priėmimo – perdavimo akto.  Pažymėtina, kad laužant, ardant ar apdorojant asbesto gaminius, aplinkoje pasklinda labai smulkios, akimi nematomos skaidulos. Įkvėpus jomis užteršto oro, asbesto plaušeliai susminga į kvėpavimo takų audinį ir gali sukelti plaučių onkologinius susirgimus. Dėl tos priežasties asbesto turinčios atliekos turi būti surenkamos atskirai, kad nesusimaišytų su kitomis atliekomis ir  pakuojamos į sandarią plastikinę tarą (plastikinius maišus, statines, konteinerius ar kt.). Paslaugų teikimo priežiūrą vykdo Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyrius.Jei kyla klausimų, kreipkitės į UAB „VAATC“ el. p.asbestas@vaatc.lt. arba , mob. +370 616 80019.