Lentvario seniūnija

Telefonas
+370 528 28444
Darbo laikas
8.00-17.00

BALTIJOS KELIU Į LAISVĘ – VIENYBĖS KUPINAS RENGINYS LENTVARYJE

2023-08-23

1989 metų rugpjūčio 23 dieną, minint 50-ąsias Molotovo–Ribentropo pakto pasirašymo sukaktuves, per protesto akciją, pavadintą Baltijos keliu, apie du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis, sudarydami gyvą daugiau kaip 650 kilometrų ilgio žmonių grandinę. Baltijos kelyje susikibę dalyviai siekė visam pasauliui pademonstruoti laisvės troškimą ir Baltijos valstybių solidarumą.

Atmindami vienybės kelią, trečiadienį, rugpjūčio 23-ąją, Lentvario kultūros rūmai kvietė miesto gyventojus ir svečius į Baltijos kelio dienos minėjimą „Baltijos keliu į laisvę“, vykusį Lentvario kultūros rūmų galiniame kiemelyje. Renginio svečiams buvo pristatytas naujas renginio formatas: neformalus, tačiau itin artimas lietuviškos muzikos vakaras naujai atgimusioje erdvėje. Kitoniškame Baltijos kelio dienos renginyje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemeras Jonas Kietavičius. Renginio pradžioje pilietiškomis mintimis pasidalinęs meras A. Šatevičius skatino susirinkusiuosius nepamiršti istorijos, ją atminti ir priminti jaunajai kartai.

Renginio metu svečiai, sėdėdami ant rėmėjo „Pušku pušku“ sėdmaišių, galėjo klausytis atlikėjos Inesos Bumblauskaitės ir jos grupės gyvai atliekamos lietuviškos muzikos, išalkę – pasmaguriauti užkandžių vagonėlyje. Šiais metais didžiulis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos ateičiai – vaikams ir jaunimui. Tiek jaunesni, tiek vyresni galėjo mėgautis kūrybinėmis dirbtuvėmis. Susidomėjusieji galėjo pasigaminti Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvų apyrankes ir vėliavėles, o smalsieji – išbandyti „MokoMes“ ugdomąsias užduotis. Norintieji žaidimų juos atrado Lentvario jaunimo centro lauko žaidimų erdvėje. Be to, visi renginio svečiai buvo vaišinami rėmėjo AB „Vilniaus pergalė“ naujojo skonio „Gaidelio“ sausainiais.

Visiems renginio dalyviams ir svečiams dėkojame už Jūsų įsitraukimą ir neabejingumą, o partneriams ir rėmėjams – už nuoširdų bendradarbiavimą. Džiaugiamės, kad galėjome laisve ir Baltijos šalių vienybe džiaugtis drauge!

Lentvario kultūros rūmų informacija

Auksės Podrezaitės nuotr. 

Baltijos keliu į laisvę – vienybės kupinas renginys Lentvaryje | Trakų rajono savivaldybė (trakai.lt)