Lentvario seniūnija

Telefonas
+370 528 28444
Darbo laikas
8.00-17.00

KVIEČIAME PRISIJUNGTI PRIE AKCIJOS DAROM’22

2022-04-20

Všį „Mes Darom“, palaikoma LR Aplinkos apsaugos ministerijos, inicijuoja ilgametę nacionalinę aplinkosauginę akciją Darom’22, kuri vyks balandžio 23 d.


Darom – tai tarptautinis judėjimas, turintis sveiko ir švaraus nuo atliekų pasaulio viziją. Darom suburia tūkstančius lietuvių ir yra viena reikšmingiausių pilietinių iniciatyvų, kovojanti su atliekų problema ir kurianti švarią Lietuvą.
Kasmetinis aplinkos švarinimas didina sąmoningumą dėl pasaulinės atliekų problemos, sutelkia žmones, institucijas bei verslą vieningoms pastangoms spręsti šią problemą. Valymas yra šios akcijos manifestas, kuriuo siekiama esminių pokyčių.


Vykdydami savo veiklą ir kampanijas, mes siekiame sukurti perėjimą prie geresnio išteklių valdymo ir įkvėpti protingesnio dizaino, gamybos ir vartojimo pasirinkimą.
Visiems akcijos dalyviams ir savivaldybėms iš anksto bus parengta ir paskelbta atmintinė kaip teisingai rūšiuoti atliekas akcijos metu ir kokias atliekas priima RATC. Všį „Mes Darom“ koordinuos savanorius, kurie RATC surinkimo punktuose padės koordinuoti atvykstančius srautus.


KAS GALI DALYVAUTI: pavieniai asmenys, šeimos arba namų ūkiai, miestų, miestelių ir rajonų bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi kam rūpi aplinkosauga. Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma.

KAS TVARKOMA: savivaldybės rekomenduotinos teritorijos bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje.


KAS IR KUR PRISTATO SURINKTAS ATLIEKAS: surinktas ir išrūšiuotas atliekas į regioninių ir apskričių aplinkos tvarkymo centrų (RATC) aikšteles pristato patys akcijos dalyviai. Tokia tvarka siekiame didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant, bet ir rūšiuojant bei išvežant atliekas. Tokiu būdu didės ir žmonių suvokimas kas yra RATC, kaip jie veikia, kokias funkcijas atlieka, kiek kainuoja atliekų tvarkymas. RATC aikštelės bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje.


AKCIJOS SAVANORIAI: atsižvelgiant į šių metų formatą, savanorių pagalbos prašysime tik atliekų tvarkymo aikštelėse.


PRIEMONĖS AKCIJOS DALYVIAMS: atliekoms RINKTI IR RŪŠIUOTI reikalingais maišais pasirūpina patys akcijos dalyviai arba savivaldybių atstovai.

DAROM’22 siekia paskatinti gyventojus ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus.
Kampanija Darom’22 kviečia: ŠVIESTI, BURTI, KURTI IR ATKURTI!


APIE VŠĮ „MES DAROM“


Visuomeninė organizacija Všį „Mes Darom“ – šviečia jaunimą, buria bendruomenes, kuria inovatyvius sprendimus ir padeda atkurti gamtai padarytą žalą.
Mūsų vizija – stipriausias Lietuvoje aplinkosaugos think-tank‘as (mokslinis institutas), kuris teikia moksliniais tyrimais ir studijomis pagrįstus sprendimus.
Mūsų misija – šviesti, burti, kurti ir atkurti.
Lietuvoje šiukšlių problema nebus išspręsta tol, kol neužaugs nauja karta, gerbianti ir tausojanti gamtą, bei jos nešiukšlinanti. Todėl šiemet visuomeninė organizacija „Mes Darom“ inicijuos ilgalaikius projektus jaunajai kartai.


Dėl išsamesnės informacijos kreiptis: Artūras Nausutis tel. 8 528 32 659, el.p. arturas.nausutis@trakai.lt

Pagarbiai, Lentvario seniūnija